Top facebook2x Top twitter2x Top instagram2x Top phone2x 01425483692 Top email2x Email us Top search2x Basket Login Join
Home / Events
Home / Events
 

July 2020

Thursday 2nd 09:30 - 12:30 Ladies Sailing Training
Thursday 2nd 09:30 - 12:30 Youth Members Social Sailing Training
Thursday 2nd 13:30 - 17:00 Adult Sailing Refresher Training
Saturday 4th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Optimist Training Training
Saturday 4th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Topper Training Training
Saturday 4th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Topper Training 2 Training
Saturday 4th 13:00 - 14:30 Stand Up Paddleboard Taster - Members Only Training
Saturday 4th 13:30 - 16:30 SYT - Begin to Race Training
Saturday 4th 13:30 - 16:30 SYT - Intermediate Optimist Training PM Training
Sunday 5th 09:30 - 12:30 SYT - Begin to Race Training
Sunday 5th 09:30 - 12:30 SYT - Improver Racing Training
Sunday 5th 09:30 - 12:30 SYT - Improver Racing 2 Training
Sunday 5th 14:00 - 15:30 Summer Sunday Pursuit Series Race 3 Club Racing
Tuesday 7th 10:00 - 11:30 Stand Up Paddleboard Taster - Youth Members Training
Tuesday 7th 13:30 - 16:30 Adult Introduction to Racing Training
Wednesday 8th 18:30 - 20:00 Memorial Pursuit Race Club Racing
Thursday 9th 09:30 - 12:30 Ladies Sailing Training
Thursday 9th 09:30 - 12:30 Youth Members Social Sailing Training
Thursday 9th 13:30 - 17:00 Adult Sailing Refresher Training
Saturday 11th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Optimist Training Training
Saturday 11th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Topper Training Training
Saturday 11th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Topper Training 2 Training
Saturday 11th 13:00 - 14:30 Stand Up Paddleboard Taster - Members Only Training
Saturday 11th 13:30 - 16:30 SYT - Begin to Race Training
Saturday 11th 13:30 - 16:30 SYT - Intermediate Optimist Training PM Training
Sunday 12th 09:30 - 12:30 SYT - Begin to Race Training
Sunday 12th 09:30 - 12:30 SYT - Improver Racing Training
Sunday 12th 09:30 - 12:30 SYT - Improver Racing 2 Training
Sunday 12th 14:00 - 15:30 Summer Sunday Pursuit Series Race 4 Club Racing
Wednesday 15th 18:30 - 20:00 Summer Cup Pursuit Race 1 Club Racing
Saturday 18th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Topper Training 2 Training
Saturday 18th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Optimist Training Training
Saturday 18th 09:30 - 12:30 SYT - Intermediate Topper Training Training
Saturday 18th 13:30 - 16:30 SYT - Begin to Race Training
Saturday 18th 13:30 - 16:30 SYT - Intermediate Optimist Training PM Training
Sunday 19th 09:30 - 12:30 SYT - Begin to Race Training
Sunday 19th 09:30 - 12:30 SYT - Improver Racing Training
Sunday 19th 09:30 - 12:30 SYT - Improver Racing 2 Training
Sunday 19th 14:00 - 15:30 Summer Sunday Pursuit Series Race 5 Club Racing
Sunday 19th 14:00 - 17:30 National Solo Club Race Club Racing
Monday 20th 24th 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 3 (5 Days) Training
Monday 20th 24th 09:30 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Wednesday 22nd 10:00 - 11:30 Stand Up Paddleboard Taster - Youth Members Only Training
Wednesday 22nd 18:30 - 20:00 Summer Cup Pursuit Race 2 Club Racing
Saturday 25th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training Week 1 AM Training
Saturday 25th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 1 AM Training
Saturday 25th 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training (Week 1) PM Training
Sunday 26th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 1 Training
Sunday 26th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 1 Training
Sunday 26th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 26th 14:00 - 15:30 Summer Sunday Pursuit Series Race 6 Club Racing
Sunday 26th 15:00 - 16:30 Stand Up Paddleboard Taster Members Only Training
Monday 27th 31st 09:00 - 16:30 RYA Youth Start Racing (5 Days) Training
Monday 27th 31st 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Monday 27th 31st 09:30 - 16:30 RYA Adult Level 1 & 2 (5 Days) Training
Wednesday 29th 10:00 - 11:30 Stand Up Paddleboard Taster - Youth Training
Wednesday 29th 18:30 - 20:00 Summer Cup Pursuit race 3 Club Racing
 

August 2020

Saturday 1st 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 2 AM Training
Saturday 1st 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training Week 2 Training
Saturday 1st 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training (Week 2) PM Training
Sunday 2nd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 2 Training
Sunday 2nd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 2 Training
Sunday 2nd 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 2nd 14:00 - 16:30 August Afternoon Series » August Afternoon Races 1 & 2 Club Racing
Sunday 2nd 15:00 - 16:30 Stand Up Paddleboard Taster Members Only Training
Monday 3rd 7th 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 3 (5 Days) Training
Monday 3rd 7th 09:30 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Monday 3rd 09:30 - 16:30 RYA Adult Level 1 & 2 (5 Days) Training
Wednesday 5th 10:00 - 11:30 Stand Up Paddleboard Taster - Youth Members Training
Wednesday 5th 17:45 - 20:30 Wednesday B handicap series race 1 Club Racing
Wednesday 5th 18:30 Summer Cup Pursuit Race 4 Club Racing
Saturday 8th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 3 AM Training
Saturday 8th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training (Week 3) AM Training
Saturday 8th 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training Week 3 Training
Sunday 9th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 3 Training
Sunday 9th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 3 Training
Sunday 9th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 9th 14:00 - 16:30 August Afternoon Series » August Afternoon Series 3 & 4 Club Racing
Sunday 9th 15:00 - 16:30 Stand Up Paddleboard Taster Members Only Training
Monday 10th 14th 10:00 - 16:30 Summer Oppy Race Camp Training
Monday 10th 14th 10:00 - 16:30 Summer Topper Race Camp Training
Wednesday 12th 17:45 - 20:30 Wednesday B handicap series race 2 Club Racing
Wednesday 12th 18:30 Summer Cup Pursuit Race 5 Club Racing
Saturday 15th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training Week 4 Training
Saturday 15th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 4 AM Training
Saturday 15th 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training Week 3 Training
Sunday 16th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 4 Training
Sunday 16th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 4 Training
Sunday 16th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 16th 14:00 - 16:30 August Afternoon Series » August Afternoon Series 5 & 6 Club Racing
Sunday 16th 15:00 - 16:30 Stand Up Paddleboard Taster Members Only Training
Monday 17th 21st 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 3 (5 Days) Training
Monday 17th 21st 09:30 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Monday 17th 18th 09:30 - 16:30 RYA Adult Start Racing (2 Days) Training
Tuesday 18th 10:00 - 11:30 Stand Up Paddleboard Taster - Youth Members Training
Wednesday 19th 17:45 - 20:30 Wednesday B handicap series race 3 Club Racing
Wednesday 19th 18:30 Summer Cup Pursuit Race 6 Club Racing
Saturday 22nd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training Week 5 Training
Saturday 22nd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 5 Training
Saturday 22nd 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training Week 5 Training
Sunday 23rd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 5 Training
Sunday 23rd 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 5 Training
Sunday 23rd 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 23rd 14:00 - 16:30 August Afternoon Series » August Afternoon Series 7 & 8 Club Racing
Sunday 23rd 15:00 - 16:30 Stand Up Paddleboard Taster Members Only Training
Monday 24th 28th 09:30 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Monday 24th 28th 09:30 - 16:30 RYA Adult Level 1 & 2 (5 Days) Training
Wednesday 26th 17:45 - 20:30 Commodore's Cup handicap race Club Racing
Wednesday 26th 18:30 Alice Lisle Tankard Pursuit Club Racing
Saturday 29th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Optimist Training Week 6 Training
Saturday 29th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Topper Training Week 6 Training
Saturday 29th 13:30 - 16:30 SYT Block 2 » Improver Optimist 2 Training Week 6 Training
Sunday 30th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Begin to Race Week 6 Training
Sunday 30th 09:30 - 12:30 SYT Block 2 » Improver Racing Week 6 Training
Sunday 30th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 30th 14:00 - 17:00 One Day Regatta » One Day Regatta Blashford Barrel Club Racing
 

September 2020

Wednesday 2nd 17:45 - 19:00 Twilight Handicap Race 1 Club Racing
Saturday 5th 6th 09:30 - 16:30 RYA Adult Level 1 (2 Days) Training
Saturday 5th 6th 09:30 - 16:30 RYA Adult Level 2 (2 Days) Training
Sunday 6th 14:00 Autumn Series » Autumn 1 & 2 Club Racing
Wednesday 9th 17:45 - 19:00 Twilight Handicap Race 2 Club Racing
Thursday 10th 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Week 1 Training
Saturday 12th 13th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 (2 Days) Training
Sunday 13th 12:00 - 16:30 Autumn Series » Autumn 3 & 4 Club Racing
Sunday 13th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Monday 14th Ringwood Senior School » Week 1 Training
Wednesday 16th 17:45 - 19:00 Twilight Handicap Race 3 Club Racing
Thursday 17th 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Week 2 Training
Saturday 19th 20th 09:00 - 17:00 RYA Safety Boat Certificate (2 Days)
Sunday 20th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 20th 14:00 - 15:30 Autumn Series » Autumn 5 & 6 Club Racing
Monday 21st Ringwood Senior School » Week 2 Training
Wednesday 23rd 17:45 - 19:00 Twilight Handicap Race 4 Club Racing
Thursday 24th 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Week 3 Training
Sunday 27th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 27th 14:00 - 16:30 Autumn Series » Autumn 7 & 8 Club Racing
Monday 28th Ringwood Senior School » Week 3 Training
 

October 2020

Thursday 1st 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Week 4 Training
Saturday 3rd Solent Sea Scouts Regatta External Event
Sunday 4th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 4th 14:00 - 16:30 Autumn Series » Late Autumn Series Race 1 & 2 Club Racing
Thursday 8th 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Ladies Sailing Week 5 Training
Saturday 10th 11th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 (2 Days) Training
Sunday 11th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 11th 14:00 - 16:30 Autumn Series » Late Autumn Series Race 3 & 4 Club Racing
Monday 12th Ringwood Senior School » Week 5 Training
Thursday 15th 10:30 - 12:30 Ladies Sailing (Thursdays 6 wk) » Ladies Sailing Week 6 Training
Sunday 18th 12:46 - 13:45 Lunch Time Youth Club Racing Club Racing
Sunday 18th 14:00 - 16:30 Autumn Series » Late Autumn Series Race 5 & 6 Club Racing
Monday 19th Ringwood Senior School » Week 6 Training
Saturday 24th RS Aero Open Open Meeting book
Sunday 25th 12:00 - 16:30 One Day Regatta » One Day Regatta RNLI Pennant Club Racing
Monday 26th 30th 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 1 & 2 (5 Days) Training
Monday 26th 30th 09:00 - 16:30 RYA Youth Stage 3/4 (5 Days) Training
Monday 26th 30th 09:30 - 16:30 RYA Youth Seamanship & Spinnakers (5 Days)
Saturday 31st 09:00 - 16:30 Firefly Twisted Tube Open Meeting
 

November 2020

Sunday 1st 09:00 - 16:30 Firefly Open Open Meeting book
Saturday 7th 8th BUSA South Central Training External Event
Sunday 8th 10:30 - 14:30 Winter Series » Winter 1 & 2 Club Racing
Saturday 14th 15th RYA South Zone Optimist Training External Event
Sunday 15th 10:30 - 14:30 Winter Series » Winter 3 & 4 Club Racing
Saturday 21st 22nd RYA South Zone Topper Training External Event
Sunday 22nd 10:30 - 14:30 Winter Series » Winter 5 & 6 Club Racing
Sunday 29th 10:30 - 14:30 Winter Series » Winter 7 & 8 Club Racing
 

December 2020

Sunday 6th 10:30 - 14:30 Winter Series » Winter 9 & 10 Club Racing
Sunday 6th 15:00 - 16:30 AGM & Prize Giving Social Event
Saturday 12th 13th RYA South Zone Optimist Training External Event
© 2020 Spinnaker Sailing Club powered by Sailing Club Manager